На Дніпропетровщині від початку літа сталося 8 нещасних випадків з дітьми

     З початку літа на Дніпропетровщині сталося 8 нещасних випадків серед дітей. З них двоє – смертельні. Як убезпечити маленьких українців під час літніх канікул обговорювали на брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

     Про нещодавні трагічні випадки з дітьми розповів заступник начальника відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Дніпропетровській області Михайло Поштарук:

      – Нещасні випадки сталися у Жовтих Водах, Кривому Розі, Дніпрі, Межовій та Софіївці. Зокрема, від ураження струмом загинув 15-річний підліток. Відбувалися трагедії й на воді – одна дитина потонула, іншу вдалося врятувати. Троє малюків до 5 років випали з вікон. На щастя, вижили.

     Поліцейський акцентував, що відповідальність за безпеку дітей покладається на батьків. Вони повинні знати, де і з ким знаходиться їхня дитина, чим вона займається.

      – Трапляються випадки, коли діти тікають з дому. До нас щодня надходить 15-20 звернень. Деякі батьки сигналізують про зникнення свого чада не одразу. Й через це втрачається дорогоцінний час, – наголосив Михайло Поштарук.

     Він зазначив, що малеча має бути під наглядом. Дітям слід засвоїти правила поведінки на дорозі, з побутовими приладами, вибухонебезпечними предметами, вивчити на памʼять номери екстрених служб.

      – Вулиці, якими їздить транспорт – зона підвищеної небезпеки. Потрібно бути уважними та обережними. У темний час доби використовувати світловідбиваючі елементи. Елементарно переходити дорогу у визначених місцях. І лише на зелений сигнал світлофора, нагадав Михайло Поштарук.

     Оскільки в області діє комендантська година, діти мають бути вдома завчасно. Також поліцейський закликав обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги, спускатися до найближчого укриття або хоча б дотримуватися правила двох стін.

     Нагадаємо, що за халатне ставлення до виконання батьківських обов’язків законом передбачено покарання: штраф від 850 до 3,4 тис. грн. А якщо батьківська недбалість матиме трагічні наслідки, їм загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

     Немає нічого важливішого за безпеку дітей. Бережемо найрідніших, дотримуючись елементарних правил поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11