Президент України Володимир Зеленський перебуває на Херсонщині із робочою поїздкою. Він провів координаційну нараду щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС. Про це повідомляє на офіційних ресурсах.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/ca6699379aadcbcc8dae308fef24ffaa_1686210627_slider_large.jpeg)
Президент окреслив низку важливих питань:
- оперативна обстановка в області, яка склалася внаслідок катастрофи,
- евакуація населення з потенційних зон затоплення,
- ліквідація надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі,
- організація життєзабезпечення затоплених територій,
- перспективи відновлення екосистеми регіону й оперативна воєнна обстановка в зоні техногенної катастрофи.
– Важливо підрахувати збитки та виділити кошти для компенсацій жителям, постраждалим унаслідок катастрофи, і розробити програму для компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини, – наголосив Володимир Зеленський.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/3d82749a1b35e53ebd917e500e3ae1e9_1686213138_extra_large-1024x683.jpeg)
У самому Херсоні очільник держави прибув на переправу, на якій здійснюється евакуація населення з підтоплених територій.
– Наше завдання – максимально захистити життя й допомогти людям. Дякую рятувальникам і волонтерам! Дякую всім, хто залучений до цієї роботи! – зазначив глава держави.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/77b5e6e6cee10e9cddf01dc550506205_1686213134_extra_large-1024x683.jpeg)
Також Володимир Зеленський відвідав постраждалих внаслідок руйнування Каховської ГЕС у пункті евакуації на базі одного з медзакладів Херсона. Під час спілкування з людьми він запевнив, що ніхто не залишиться без підтримки:
– Ви зараз проходите це важке випробування. Ми допоможемо, і все, що треба відновити, відбудуємо. Дякую вам і бажаю здоров’я.
Президент окремо висловив слова вдячності лікарям за їх подвиг:
– Хочу подякувати всьому персоналу медзакладу за роботу навіть під обстрілами. Ви – героїчні люди.
Як бачимо, увага керівника держави прикута до ліквідації наслідків катастрофи, яку спричинили російські терористи. Тож очікуємо відповідних заходів. Це важке випробування маємо пройти разом, допомагаючи один одному.