Успіх діяльності підприємства напряму залежить від професійності колективу та ретельного добору перспективних кадрів. Покровський гірничо-збагачувальний комбінат не виключення у цьому питанні. Джерелом постачання персоналу для нашого підприємства є Покровський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів (далі Центр). Днями у стінах цього навчального закладу відбувся круглий стіл на тему «Працевлаштування: реалії та перспективи». У якості запрошених гостей від потенційних роботодавців на заході був присутній начальник відділу кадрів та навчання Олександр Галанін.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Тарикіна-1024x683.jpg)
Перспективи робітничих спеціальностей та можливість працевлаштування
Розпочинаючи захід, заступник директора Центру з навчально-виховної роботи Неля Тарикіна зазначила, що головне завдання, яке ставить перед собою держава – це її післявоєнна відбудова. Тому сьогодні зростає потреба в робітничих професіях:
— Вагоме місце приділяється саме молоді, адже їй належить відбудовувати нашу країну, її інфраструктуру. Зовсім скоро наші випускники закінчать навчання, тож актуальним є питання вибору першого робочого місця. Для цього потрібно бути обізнаним з ринком праці, професіями, що мають попит, умовами праці, рівнем заробітної плати тощо.
На думку Нелі Михайлівни, важливо, щоб перше робоче місце учні могли отримати, не виїжджаючи за межі країни.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Самойленко-2-1024x683.jpg)
Користуючись нагодою, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Алла Самойленко розповіла про багаторічну співпрацю з Центром. За її словами, останніми роками широкою популярністю користуються такі робочі професії, як електрогазозварники та слюсарі.
Алла Іванівна зауважила, що можливості Центру в підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації працівників набагато вищі, порівняно з іншими професійними навчальними закладами Нікопольського району.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/1-39-1024x683.jpg)
Щодо перспективи працевлаштування, на думку представниці центру зайнятості, Покровський ГЗК є одним із найбільших роботодавців нашого міста.
– Враховуючи аналіз тих вакансій, якими укомплектовується комбінат – електрогазозварники, стропальники, слюсарі – перспектива працевлаштування на підприємство у випускників Центру є. Ці професії завжди популярні. Оскільки комбінат працює і буде працювати, потреба в цих професіях ніколи не зникне, – наголосила Алла Самойленко.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Галанін-1024x683.jpg)
Комбінат як кузня робітничих кадрів
Щороку випускники Центру поповнюють лави комбінату. Про це, а також реалії та перспективи роботи на підприємстві, розповів начальник Відділу кадрів та навчання Олександр Галанін.
– Структура нашого підприємства дуже різноманітна. Вона містить у собі карʼєри, фабрики та допоміжні ремонтні цехи, які потребують робітничих кадрів. На комбінаті є велика матеріальна база та фахівці, які у ролі наставників допомагають молодим спеціалістам осягнути професійні навички.
Серед переваг, які є у випускників Центру, Олександр Олександрович вбачає наявність робітничої спеціальності, адже на комбінаті вони вже зможуть отримати свою першу професію, стати кваліфікованими спеціалістами з розрядом. А що далі – залежить від цілеспрямованості та бажання працівника.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/2-37-1024x683.jpg)
Начальник відділу кадрів пояснив, наскільки важливо для подальшого карʼєрного зростання першочергово набути практичних навичок, ознайомитися з технологією, розумітися на тонкощах виробничих процесів.
Крім того, у працівників комбінату є можливість здобути вищу освіту коштом підприємства, за умови відпрацювання.
– Комбінат інвестує у вас, як у фахівців майбутнього. Ми готові допомагати молоді підвищувати свою кваліфікацію, здобувати базову, магістерську освіту, рухатися далі у своїй професійній діяльності, – зазначив Олександр Галанін.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Дрозд-1024x683.jpg)
Але навіть маючи вищу освіту, в роботі не обійтися без практичного досвіду. Про це розповів колишній випускник Центру, а зараз в.о. першого заступника головного енергетика комбінату Дмитро Дрозд.
Він прийшов працювати на підприємство у 2013 році. Спочатку дипломованому спеціалісту запропонували вакансію електрослюсаря 3-го розряду. А вже згодом він пробував себе на різних посадах, зростав професійно і підіймався службовими сходами. Спершу його призначили електриком дільниці. У 2018 році він уже працював в Апараті управління – провідним інженером з експлуатації та ремонтів відділу головного енергетика. Через два роки Дмитру Дрозду довірили виконувати обовʼязки першого заступника головного енергетика на комбінаті.
— Цей шлях був складним і тернистим. Та найбільше мені допомогли дуже гарні практичні навички і знання – те, що я отримав на базі училища, – акцентував Дмитро.
Підсумовуючи спілкування під час круглого столу, Неля Тарикіна подякувала його учасникам за плідну співпрацю.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Денис-1024x683.jpg)
Слово майбутнім спеціалістам
Після офіційної частини ми поспілкувалися з випускниками Центру, поцікавились їхніми планами на майбутнє.
Денис (19 років) отримав освіту за інтегрованою спеціальністю: «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, електрогазозварник, стропальник».
– Закінчивши 9 класів школи, вирішив отримати популярну у всі часи робочу спеціальність. І не шкодую, адже вона завжди може знадобитися.
Зараз хлопець розмірковує над подальшим навчанням, цікавиться IT- технологіями.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Дмитро-1024x683.jpg)
Його одногрупник Дмитро теж задоволений здобутою професією. Її хлопцеві порекомендував батько Олег Демченко, який працював на комбінаті електрослюсарем, а зараз захищає країну у складі ЗСУ. Дмитро прагне піти стопами батька, тому хоче спробувати вступити на військову кафедру. Якщо не вийде – піде працювати на комбінат.
– Батьку та всім Захисникам України бажаю Перемоги! – сказав юнак.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/Марія-1024x683.jpg)
Марія (18 років) здобула спеціальність «Кухар». Закінчивши 11 класів школи, дівчина через війну не вступила до вишу, тому вирішила не втрачати час і опанувала професію кухаря в Центрі.
– Я послухала те, що було на круглому столі, і мене зацікавила можливість працевлаштування на комбінат.
Наш діалог дівчина завершила такими щирими побажаннями:
– Бажаю кожному знайти себе у професії! Нашій Україні – Перемоги та миру нам всім!
Нагадаємо, що до середини червня у Ремонтно-механічному цеху комбінату проходять виробничу практику 17 випускників Центру. Після її завершення вони захищатимуть пробні роботи. А в подальшому кращі з них матимуть можливість отримати своє перше робоче місце на нашому підприємстві.