Освітню на промислову галузі України очолили нові міністри

Вчора, 21 березня, Верховна рада проголосувала за призначення нового міністра освіти та науки, а також стратегічних галузей промисловості. Крім того, за рішенням нардепів розширено повноваження міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Відставку міністрів напередодні засідання Парламенту обговорили на засіданні фракції партії «Слуга народу». Про наміри стосовно кадрових змін в Уряді у своєму телеграм-каналі написав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Зокрема, у дописі було зазначено про звільнення міністра освіти і науки Сергія Шкарлета та призначення на його місце Оксена Лісового, а також про відставку міністра стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна та призначення на його посаду Олександра Камишіна.

Глава Уряду окремо прокоментував розширення повноважень віцепрем’єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова:

– Віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров буде опікуватися ще низкою напрямків, окрім діджиталізації. Його майбутня посада — віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України.

Такі зміни у складі Уряду перед засіданням Верховної Ради підтвердив очільник Парламенту Руслан Стефанчук.

Він написав, що до Ради надійшли три заяви про звільнення від міністрів Шкарлета, Федорова та Рябікіна.

«Усі заяви будуть розглянуті, згідно із законом, на найближчому пленарному засіданні.

Нових міністрів буде призначено невідкладно з моменту отримання відповідного подання.

UPD», – зазначив Стефанчук.

Слово своє глава Парламенту дотримав.

21 березня у порядку денному були питання щодо запропонованих кандидатур на займані міністерські посади.

Депутати підтримали призначення Оксена Лісового міністром освіти та науки. «За» проголосували 313 народних обранців.

Крім того, Рада призначила Віце-прем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій –міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. «За» – 311 голосів.

Олександра Камишіна призначено міністром з питань стратегічних галузей промисловості України. «За» – 312 голосів.

Довідка.

Оксен Лісовий уже майже рік бере участь у бойових діях як доброволець 95-ї бригади десантно-штурмових військ, одночасно виконуючи службові обов’язки директора МАН України. 

Науковець народився у 1972 році під Києвом. Син репресованого радянською владою філософа й правозахисника Василя Лісового й талановитої педагогині Віри Лісової. Закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів за спеціальністю «художник–кераміст» та Київський державний інститут культури за спеціальністю «бібліотечно–інформаційні системи». 

Працював учителем у Києво–Могилянському колегіумі, тренером із фехтування, підтримував діяльність громадської юнацької організації «Січ». Кандидат філософських наук, доцент.
Оксен Лісовий одружений, виховує двох синів.

Олександр Камишін народився 2 липня 1984 року в Києві. Закінчив у 2005 році Міжнародний університет фінансів при НТУУ КПІ (бакалавр, спеціалізація – фінанси). У 2007 році закінчив КПІ (бакалавр комп’ютерних наук). Також пройшов програму для управлінців INSEAD (2018).

У 2021 році Олександр Камишін працював радником міністра інфраструктури України Олександра Кубракова.

З 11 серпня по березень 2022 року виконував обов’язки голови правління АТ «Укрзалізниця». Вже після російського вторгнення в Україну призначений з 1 квітня 2022 року постійним головою правління компанії.

3 березня 2023 року призначений радником Президента України (поза штатом).

Одружений, має двох синів.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11