У Дніпропетровській області, як і у всій Україні, стартував посівний сезон – другий під час війни. Аграрії регіону вже розпочали польові роботи у Криворізькому, Новомосковському і Нікопольському районах. Невдовзі до них приєднаються й інші. У ДніпроОДА повідомляють, що саме посівній кампанії-2023 була присвячена зустріч начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака з сільгоспвиробниками і представниками харчової промисловості.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/5-7-1024x683.jpg)
Спочатку на сільгоспугіддях Дніпропетровщини посіють горох, пшеницю та ячмінь. Пізніше – соняшник та кукурудзу. Загалом планують зайняти майже 1,2 млн га. Фінішувати мають наприкінці весни або на початку літа.
За словами фермерів, землю вже підживили й наразі чекають, коли вона трохи підсохне.
До того ж минулого року аграрії засіяли озимі на площі понад 630 тис. га.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/8-1-1024x683.jpg)
Разом з ДСНС чиновники визначили поля, які найперше слід оглянути піротехнікам перед посівними роботами. Сергій Лисак зазначив, що в нашій області вони складають понад 2,5 тис. га. Розмінування проводиться щодня. Нині фахівці вже працюють в Криворізькому районі.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/2-26-1024x683.jpg)
– Вислухав найбільш болючі питання аграріїв і представників харчової промисловості. Аби разом вирішувати. Підписав доручення про сприяння польовим роботам. Аби сільськогосподарська техніка могла працювати без перешкод, навіть під час комендантської години, – відзвітував очільник Дніпропетровської ОВА.
Господар одного з виробничих комплексів додав:
– Ми любимо свою землю. Працюємо, нікуди не виїжджаємо. Підтримуємо наших Захисників та економіку країни.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/7-3-1024x683.jpg)
Впевнені, що як і минулого року, українські аграрії витримають всі випробування та попри військову агресію росії, завдяки героїзму наших Захисників, їм знову вдасться зібрати гарний врожай. Разом до Перемоги!