Канада випустила 275 монет-писанок на підтримку України

Королівський канадський монетний двір випустив декілька монет у формі української писанки. Як зазначає прес-служба відомства, вага однієї з них – 58,5 грамів чистого золота. На ній зображений соняшник – як символ сонця, вічності та сил життя, а також викарбуваний профіль королеви Єлизавети ІІ. Таке поєднання особливо доречне зараз, коли наша держава виборює незалежність та мирне життя кожного українця. Саме тому цей тандем зображений на монеті у стилі писанки. Авторами дизайну монети стали Сюзанна Блант та канадець українського походження Дейв Мельничук.
Номінал золотої монети становить 250 канадських доларів, а ось викупна ціна сягає 7 тисяч доларів. Загалом було викарбувано 275 «монет-писанок».

Ще одна монета – срібна. Вона виконана за трипільськими мотивами. Її дизайн і образи вшановують непорушний і незаперечний зв’язок із Матір’ю-Землею.
Це – спадщина Трипільської культури, знайдена тисячі років тому на сучасній українській землі. Королівський монетний двір Канади визнає та вшановує нашу спадщину, випускаючи подібні номінали.
– Натхненням для дизайну цієї писанки слугували збережені глиняні вироби цього періоду неоліту, зокрема трипільські амфори, які колись використовували для зберігання земельних багатств, і тому трипільські писанки переважно мають колір червоної глини, чорний, коричневий і вохристий кольори, – розповіли в монетному дворі.
Власне сама писанка зображена на кольоровому реверсі (зворотньому боці) монети. Вона виконана в природних тонах, схожих до тих кольорів, які використовували трипільці у своєму розписі. Візерунок писанки також відповідає художньому стилю тодішньої культури, відтворює мотиви жнив. Реверс монети створила художниця Наталі Кіт.
Вартість однієї монети-писанки – 139,95 канадських доларів, а номінал – 20 канадських доларів. Срібні монети було викарбувано накладом 7,5 тисяч штук. Їх розкупили буквально за кілька днів.

Надзвичайно важливо й те, що всі кошти, отримані від продажу монет-писанок, передали на допомогу українцям, які постраждали від збройної агресії рф.
Канада всебічно підтримує Україну у боротьбі з російським агресором. На тлі військової допомоги культурна також стала вагомим додатком до скарбниці наших спільних переможних кроків.

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11