![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/цн3-15.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/цн2-23-1024x683.jpg)
Навички користування дефібрилятором та проведення реанімаційних заходів представники ЦНАПів отримали у Дніпрі, пройшовши відповідні курси. Таким чином,кожен працівник зуміє допомогти відвідувачу в екстреному випадку, до приїзду медиків. Важливо й те, що пристрій – безпечний, адже спроектований так, що спрацьовує тільки тоді, коли у людини зупинилося серце. Погодьтеся, у таких ситуаціях дуже важлива своєчасна допомога – адже дефібриляція протягом перших хвилин суттєво збільшує шанси на порятунок дорогоцінного життя.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/цн5-8.jpg)
Зараз країна, а з нею і кожен з нас, переживаємо важкі часи. Війна виснажує фізично, психологічно, морально. Наші оголені нерви через постійний стрес знаходяться на межі, що не найкращим чином впливає на роботу організму. І в першу чергу від такого стану страждає найуразливіший орган – серце. Його зупинка може призвести до непоправного, тому дуже важливо вчасно надати допомогу, аби врятувати життя людини. Тепер працівники соціальних установ, котрі отримали дефібрилятори, напоготові, й у разі необхідності за лічені секунди зможуть провести реанімаційні заходи, до прибуття бригади швидкої. Але ми сподіваємось на те, що подібні навички працівників ЦНАПів залишаться для них тільки цінною теорією, і не стане практичним досвідом. Нехай робота Центрів буде проходить у звичному ритмі, без позаштатних ситуацій.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/цн4-17.jpg)