«Зранена» енергосистема України: як працює сьогодні і в чому основні проблеми її відновлення?

     Змучена, але нескорена енергосистема України з честю витримала новорічні та різдвяні свята. Як ми знаємо, у ці дні на державному рівні було прийнято вольове рішення, за можливості, не вимикати світло у домівках людей, щоб ми мали змогу в затишній атмосфері зустріти прийдешній рік та почастуватись кутею. Дуже дякуємо керівникам влади й енергетикам за такий щедрий подарунок, який додав потрібного затишку та атмосфери кожній оселі. Після свят повертаємось до звичного життя. Що ж зараз відбувається в енергосистемі України? І чому її відновлення стає дедалі важчим?

 

                                                                                          Ліміти перевищуються, графіки – в дії

     Вже сьогодні стало відомо, що ліміти споживання електроенергії, доведені до областей, у багатьох населених пунктах перевищуються. Це пов’язане з різким зниженням температури повітря, сильним поривчастим вітром та поверненням бізнесу до роботи. Отже, у зв’язку з такою ситуацією, поряд з введенням в дію стабілізаційних графіків, діють і екстрені вимкнення електропостачання. Про це повідомляє компанія «Укренерго» на своїй сторінці у Фейсбук. Одразу хочемо підкреслити, що оператор розподільчих мереж ДТЕК «Дніпрообленерго» поінформував про застосування в регіонах області графіків вимкнень напруги, викладених на сайті.

                                                                      Важко ремонтувати через радянські корені

     Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю Financial Times повідомив, що більша частина мережі України використовує стару радянську систему. Саме це є основною причиною виникнення проблем у ремонтах після ракетних ударів рашистів:

     – Радянська система працює з вищою напругою, ніж у країнах Європейського Союзу. Це робить її несумісною із західним обладнанням, яке не можна використовувати для заміни пошкодженого.

                                                                                              Великі проблеми – у трансформаторах

       Найбільш серйозний дефіцит у трансформаторах 750 кВ вагою до 200 тонн. Про це йдеться у коментарі Кудрицького на сайті 24 каналу. І це при тому, що деякі запасні частини для них були отримані з колишніх радянських країн, наприклад, з Латвії.

     – За перші 8 місяців війни енергосистема України не так сильно постраждала, оскільки у нас був великий запас трансформаторів, а тепер виник їх дефіцит. Все через те, що понад 40% енергетичної інфраструктури країни було пошкоджено внаслідок російських атак, – зазначив голова НЕК «Укренерго».

                                                                                 Вихід один – тотальна економія електроенергії

     Керівники держави та енергокомпанії, звісно, шукають вихід з важкої ситуації щодо генерації електроенергії, звертаючись по допомогу до іноземних партнерів. Тим часом температура повітря значно знижується, відповідно це призводить до більшого споживання електрики, що порушує баланс в загальній системі. Тому міністр енергетики Герман Галущенко закликав українців економити цінний ресурс, особливо коли він знаходиться в дефіциті. У протилежному випадку енергосистема буде суттєво страждати. І це спровокує додаткові аварійні вимкнення у всіх регіонах країни.

      Ми також закликаємо всіх максимально заощаджувати електроенергію та разом тримати і цей фронт. Знаємо – це важко! Але українці вже загартовані і звикли долати труднощі воєнного часу, тому повинні бути згуртованими. Тільки так зуміємо досягти потрібного результату та дійти до омріяної Перемоги!

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11