Саме такі дані наводять аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму свіжому звіті. Фахівці стверджують, що українські війська просуваються на кількох напрямках у західній частині Херсонської області та закріпили територію на лівому березі річки Сіверський Донець у Донецькій області. Звільнення деяких населених пунктів підтвердили і в українських офіційних джерелах. На якому ж етапі нині знаходиться операція з повернення окупованих росією територій, міркуймо разом, посилаючись на офіційні джерела.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/83_main-v1662349009.jpg)
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що українські військові звільнили селище міського типу Високопілля на Херсонщині, за яке точилися важкі бої. У свою чергу цю інформацію також підтвердив перший заступник голови Херсонської облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський: “Високопілля — це Україна».
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/26.jpg)
ЗСУ звільнили село Озерне, яке розташоване в Лиманській МТГ Донецької області, поруч із Сіверськом. Це означає, що українським силам вдалося успішно форсувати річку Сіверський Донець.
– Цікаво було б дізнатися про деталі операції, адже село стоїть на протилежному березі Сіверського Донця, і для успіху просування було потрібно перебратися на той бік річки, – написав військовий кореспондент Андрій Цаплієнко у Telegram.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/image-2-1024x576.jpg)
Висновок аналітиків ISW про те, що українські сили продовжували завдавати ударів по російських наземних лініях зв’язку, складах боєприпасів і ключових позиціях, щоб виснажити російські сили і стримати їх, збігається зі словами речниці сил оборони Півдня Наталії Гуменюк. Вона повідомила, що “логістика і транспортне сполучення російських окупантів на півдні підірвані настільки, що підтягувати резерви вони не можуть”. Ще є певні транспортні шляхи, однак і вони під українським вогневим контролем.
https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-september-4
Так, стало відомо, що особовий склад 127-го полку так званої “ДНР” 1-го армійського корпусу відмовився воювати через відсутність постачання.
Стосовно контрнаступу на Херсонщині речниця сил оборони Півдня нагадала, що деталі не можна розголошувати:
– Розуміючи потребу в позитивних новинах, все ж таки налаштуємо всіх на те, що треба вичекати цей момент, оскільки “щастя любить тишу”.
За даними командування, станом на сьогодні обстановка в операційній зоні півдня України напружена й динамічна. Противник веде оборонні бої, здійснює обстріли населених пунктів як уздовж лінії зіткнення, так і в тилових районах.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/252762_zsu_GeneralStaff.ua.png)
Якщо знову звернутись до інформації від фахівців ISW, то російські сили здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Бахмута і на захід від Донецька. Російські війська переміщують військові засоби в райони, розташовані вздовж основних наземних шляхів сполучення у тилових районах Запорізької області. На зафіксованому відео з геолокацією видно, як російські війська стріляють із РСЗВ з позицій на Запорізькій АЕС.
За прогнозами ISW, росіяни час від часу контратакуватимуть і відвойовуватимуть частину втрачених позицій, проводячи потужні артилерійські та авіаційні атаки на звільнені населені пункти та наступаючі українські війська. Наскільки ці прогнози близькі до дійсності, побачимо згодом.
За даними іноземної розвідки, у Херсоні та його околицях перебувають приблизно 20 тисяч російських військових. Очевидно, що ЗСУ перед тим, як іти у наступ, потрібно послабити ворожі сили, що вони успішно виконують, використовуючи далекобійну артилерію і ракети для ураження стратегічних об’єктів у тилу противника.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/арестович-1024x1024.jpg)
Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович закликав зберігати витримку:
– Швидких Перемог не буде. Спочатку була взята стратегія на системне перемелювання путінської армії. Вона довга, тому роботи у нас багато.
Американський генерал-лейтенант Стівен Твітті, який раніше був заступником голови Європейського командування США, також заявив, що не чекає масованої атаки від України:
– У цьому випадку треба думати про перспективу, а не чекати негайних результатів.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/nWh_EjeeW3MC.jpg)
У неділю, 4 вересня, глава нашої держави Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому військове командування та розвідка доповіли про ситуацію на передовій. За результатами засідання Президент зробив наступну заяву:
– Вихідних на війні немає. Тримаємо постійний зв’язок із тими, хто на фронті. Подробиці не розповідатиму, але українські прапори повертаються туди, де мають бути по праву. А окупантам на нашій землі – не місце.
У відеозверненні він запевнив, що Україна звільнить всю свою територію і всіх своїх людей, а український півострів після деокупації стане “одним із кращих, комфортних місць у Європі – Крим на це заслуговує”.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/164098-1_large-1024x576-1.jpeg)
Отже, можна зробити висновок, що ініціатива на фронті належить українським Захисникам. Військове керівництво робить ставку не на швидкість, а обирає стратегію точкового ураження і виснаження ворога. Це допоможе зберегти якомога більше життів наших мужніх воїнів, кожне з яких є безцінним. Набираємось терпіння та робимо все можливе для допомоги незламним ЗСУ на шляху до Перемоги! Все обовʼязково буде Україна! Треба просто затамувати подих і трохи почекати.