ПЕНСІОНЕРИ МАЮТЬ ШАНС ОТРИМАТИ ГРОШОВУ ДОПЛАТУ ВІД ООН. ДЕТАЛЬНА ІНСТРУКЦІЯ

Від воєнного конфлікту з рф страждають всі українці, і зокрема соціально вразливі групи, серед яких величезний відсоток становлять пенсіонери. На сьогоднішній день багато хто з них може отримати фінансову допомогу від низки міжнародних організацій.
У рамках роботи Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, пенсіонери, які не є переміщеними особами, але постраждали від війни, можуть оформити заявку на отримання фінансової допомоги від ООН через платформу «єДопомога».
За словами екс-міністрки соціальної політики Марини Лазебної, у рамках цієї програми фінансову виплату у розмірі 6 тис 660 грн (по 2 тис 220 грн на місяць) зможуть отримати майже 65 тис осіб.


Як подати заявку через платформу «єДопомога»?

Зайдіть на сайт «є Допомога» https://edopomoga.gov.ua/ та оберіть розділ «Виплата від міжнародних організацій».
Натисніть кнопку «Заповнити заявку на допомогу».
Виберіть соціальний статус «Пенсіонер», поставивши позначку у потрібній графі.
Вкажіть свої особисті дані. Це прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (він же – індивідуальний податковий номер (ІПН), дату народження та номер телефону. Обов’язково поставте позначку навпроти пункту про згоду на обробку персональних даних).
Вкажіть номер IBAN (номер банківського рахунку). Якщо його немає – виберіть пункт «Відсутня карта». У такому разі можливо буде отримати гроші через Укрпошту.

Що таке IBAN?
IBAN (International Bank Account Number) – це міжнародний номер банківського рахунку, який складається з 29 символів. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн.
Як дізнатися IBAN?
Перший спосіб – піти до найближчого відділення банку, у якому у вас відкритий рахунок, і взяти потрібну інформацію там. Але нині цей спосіб вимагає часу і нервів.
Якщо ви клієнт Приватбанку, номер рахунку можна дізнатися:
У Приват24 (Обрати карту, натиснувши на її зображення –> Зайти в керування картою, натиснувши на «шестерню» вгорі екрану –> Обрати «Реквізити»).
У терміналі самообслуговування (меню «Мої налаштування» –> «Отримати реквізити»).
У банкоматі (меню «Інші операції» –> «Мої налаштування» –> «Ще налаштування» –> «Реквізити для поповнення картки»).
За телефоном служби підтримки 3700.
Для клієнтів Ощадбанку є такі способи:
У мобільному застосунку. Вам необхідно перейти до головного меню, клікнути на картку, обрати розділ «Інформація» і під рахунком буде зазначений ваш IBAN.
Щоб дізнатися свій IBAN через чат-бот, вам необхідно перейти на сайт та натиснути «Підтримка онлайн» та запитати свій IBAN.
Повний список банків https://thedigital.gov.ua/iban

Допомогу можна отримати і без банківського рахунку IBAN
Заявку на допомогу можна подати людям, які отримують пенсію чи соціальні виплати через відділення поштового зв’язку АТ «Укрпошта». Коли черга дійде до розрахункового рахунку у форматі IBAN, варто вказати: «В мене немає банківського рахунку», далі – автоматично. Попередньо в заявці вказуєте власні паспортні дані та адресу проживання.
Допомога нараховується по принципу нарахування пенсії, тільки з поміткою «грошовий переказ» на найближче відділення поштового зв’язку АТ «Укрпошта».
Чи гарантує заповнення заявки отримання грошей?
Ні, не гарантує. Гроші отримають лише 65 тисяч пенсіонерів – хто саме, визначатимуть у Міністерстві соціальної політики. Перевага надаватиметься найвразливішим категоріям – наприклад, з найменшою пенсією. Проте в разі неотримання коштів від ООН, зареєстровані на єДопомозі зможуть претендувати на грошову допомогу, яка надходитиме від інших міжнародних організацій у майбутньому.
Отже, все одно є сенс залишити заявку на єДопомозі. Це значно підвищить ваші шанси отримати допомогу від інших міжнародних донорів.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11