Наше підприємство вже не вперше відгукується на прохання щодо здачі крові. З початку повномасштабного вторгнення рф станції переливання стали потребувати значно більше крові та її компонентів. І це зрозуміло, адже кожного дня до лікарень області з “гарячих точок” привозять наших поранених Захисників та цивільних, постраждалих від рашистських обстрілів. Аби врятувати їм життя необхідна донорська кров. Її банк єдиний по всій Україні. Розуміючи цю надзвичайно складну ситуацію, за проханням медиків Нікопольської станції переливання крові до благородної справи донації (здачі крові) вже третій місяць долучаються й працівники нашого комбінату. Наразі знову є така потреба, матеріал має бути всіх груп з негативним резусом (Rh-:1, 2, 3 та 4 групи), а з позитивним – всі, крім 1-ї (Rh +: 2, 3 та 4). Відправлення донорів з комбінату на процедуру донації планується на 10-те червня.
Поділитися своєю кров’ю можуть всі бажаючі, навіть якщо вони раніше ніколи не були донорами. Перед цим слід обов’язково проконсультуватись із сімейним лікарем, адже є певні виключення щодо проведення кроводачі.
Здавати кров заборонено таким людям:
– з онко- чи іншими хронічними захворюваннями;
– мають проблеми з артеріальним тиском та “погані” вени;
– мали стоматологічне лікування або незначні оперативні втручання (після консультації з лікарем);
– приймають медикаментозне лікування (у т.ч. гормони);
– жінки під час критичних днів (дозволяється здача крові після 10 днів від початку циклу);
– мали побутовий контакт із хворими на гепатит В;
– мали побутовий контакт із хворими на гепатит В;
-мають татуювання або пірсинг.
Тим, хто перехворів на COVID-19 без пневмонії, можна здавати кров через 30 днів; якщо ж була пневмонія, через півроку після одужання.
Прийом вітамінів рекомендовано припинити за 2-3 дня до донації. Після здачі крові прийом можна буде продовжити.
Як підготуватися до здачі крові?
Мінімум за добу до здачі крові заборонено:
– вживати алкоголь і палити за 2-3 години, а також протягом наступних 2-3 годин після процедури.
– вживати гостру та жирну їжу, а також молочні продукти.
Перед донацією корисно: овочі, фрукти та борошняні вироби грубого помелу.
Оптимальний час для того, щоб здати кров – кілька годин після сніданку. Не можна цього робити на голодний шлунок! Рекомендується зранку випити солодкий чай, мінеральну воду, з’їсти хлібні сухарики. Важливо: перед донацією потрібно випити не менше двох склянок рідини.
Пам’ятайте: ваша кров може врятувати життя українців!