Що таке “коридори солідарності” і як Україна долає кризу на ринку нафтопродуктів та дефіцит пального?

     Сьогодні, 17 травня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася онлайн-зустріч із представниками паливного бізнесу. Основне питання – подолання дефіциту пального та пошук логістичних шляхів його постачання.

     Денис Шмигаль підкреслив, що дефіцит пального виник через знищення російським агресором нафтосховищ та нафтопереробної інфраструктури в Україні. Влада в особі Кабінету Міністрів, усіх центральних органів, митниці й прикордонної служби повністю сприяє й допомагає бізнесу.

     Щоб подолати кризу на ринку пального, держава вдалася до наступних кроків:

  • знизила ПДВ з 20% до 7% на бензин, дизельне пальне та скраплений газ;

  • погодила нульову ставку акцизу на ці позиції.

     Прем’єр повідомив, що зі свого боку особисто мав перемовини із Президентами Європейської ради та Європейської комісії – Шарлем Мішелем та Урсулою фон дер Ляєн, щодо лібералізації логістичних шляхів. Треба сказати – дипломатичні переговори дали свої важливі результати.

     Євросоюз запровадив «коридори солідарності» для України . На пунктах пропуску автомобільному й залізничному транспорту із пальним надається абсолютний пріоритет. Подібний інструмент працював під час пандемії всередині Європи, коли розвозили вакцини й медикаменти.

     – Влада робить і готова робити все необхідне, щоб дати бізнесу можливість завозити пальне в країну. Зокрема, ведуться перемовини й щодо інших шляхів постачання, щоб розширити наші логістичні можливості, – доповнив Денис Шмигаль.

     Автомобільний транспорт із пальним проходить кордон з українського боку без черг. Затримок у проходженні кордону немає.

     Кількість бензовозів, які щоденно перетинають кордон, зросла майже на третину порівняно з початком травня.

     Представники паливного бізнесу зі свого боку відзначили високий рівень кооперації з Урядом та наголосили на важливості спільної комунікації щодо ситуації, яка зараз відбувається на ринку.

     – Певні речі, які в Україні вирішуються за один день, інші можуть впроваджувати за тиждень-місяць, – зазначив директор ВОГ Холдинг Андрій Пивоварський, — Те, яким чином працює урядова команда, «Укрзалізниця», різні органи влади, навіть не снилося багатьом країнам.

     – Головне завдання – аби люди мали пальне, а на ринку не було зловживань, — підкреслив очільник Уряду. За його словами, на такі прояви держава реагуватиме відповідно до правил воєнного часу.

     За підсумками зустрічі Прем’єр-міністр поставив перед Міністерством економіки спільно з Міністерством енергетики та профільною асоціацією завдання щодо напрацювання пропозицій для подолання кризи на ринку нафтопродуктів та усунення дефіциту пального.

https://www.kmu.gov.ua/news/denis-shmigal-proviv-naradu-z-predstavnikami-azs-neobhidno-shchob-lyudi-mali-palne-na-rinku-ne-bulo-zlovzhivan

     На тлі російської агресії наша держава постійно стикається з серйозними викликами, для подолання яких залучає всі можливі й неможливі, а головне — дієві, інструменти виходу із кризових ситуацій. Тому, згуртувавшись разом, українці долають всі перешколи, бо ми ті, що звуться Переможцями!

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11