Соціальна сфера


    У складі Покровського ГЗК функціонує соціальна сфера, об’єкти якої у мирний час доступні для всіх жителів та гостей міста, а для працівників комбінату – на пільговій основі. До послуг всіх бажаючих – санаторій-профілакторій, стадіон «Авангард», дитячий оздоровчий комплекс «Чайка» та басейн «Дельфін», який силами підприємства модернізований за сучасними стандартами.


Плавбасейн «Дельфін»

     Поява басейну стала важливою подією, яка збагатила фізкультурно-спортивні традиції підприємства та всього міста. Це дало змогу проводити на його блакитних доріжках престижні міжнародні та всеукраїнські змагання, а також – виховувати майбутніх чемпіонів. Але такому результату передував довгий і тернистий шлях.
     На початку 70-х років під час спілкування з директором комбінату Григорієм Середою зайшла мова про те, що спортивному комплексу підприємства не вистачає басейну. Переконавшись у його необхідності, керівник прийняв рішення розпочати будівництво.
     Щодо місця розташування, розглядалися два варіанти: в районі нинішньої пожежної частини або ж біля входу до центрального парку. Як бачимо, зупинилися на другому.
     За проектом басейну у відрядження їздив легендарний засновник фізкультурно-спортивного руху на комбінаті, ветеран Другої світової війни, Почесний громадянин міста Андрій Іванович Череп. Вартість будівництва 50-метрового красеня становила 480 тисяч рублів. Щоб уявити, наскільки це була значна сума на той час, достатньо згадати, що в 70-х роках «Волга» коштувала 8-10 тисяч рублів.
     Будівництво та введення басейну в експлуатацію виявилося нелегким завданням. Подолати міцний бюрократичний бар’єр того періоду було дуже складно, тому поява нового спортивного об’єкту затягнулася на довгі роки.
     У 1981 році нарешті відбулося відкриття «Дельфіну», що стало яскравою і визначною подією. Працювати сюди прийшли кваліфіковані тренери, почалась активна підготовка плавців та стрибунів у воду. Не забарилися і перші досягнення.
     У 1982 році на базі нашого басейну були проведені перші змагання зі стрибків у воду.   Популярність «Дельфіну» зростала серед спортсменів, працівників підприємства, жителів та гостей міста.
     Вже у 2000-х роках його блакитні доріжки стали базою для проведення тренувань збірної команди України. Побувала у нас і легендарна чемпіонка Європи з плавання Яна Клочкова.
     Поява «Дельфіну» сприяла популяризації занять водними видами спорту серед підростаючого покоління. Були сформовані оздоровчі групи з плавання. Наша спортивна база стала однією з кращих в області.
     За час свого існування басейн зростив більше 30 майстрів спорту, сотні кандидатів в майстри спорту та тисячі спортсменів масових розрядів.
     За 43 роки свого існування басейн Покровського ГЗК не втратив популярності. «Дельфін» і сьогодні не зникає з поля зору керівництва Покровського ГЗК. На утримання і вдосконалення унікального об’єкту спортивного комплексу виділяють це мільйони гривень. І результат цих вкладень бачать усі, хто проходить повз нього. Адже не можна не помітити оновлене покриття жовто-блакитного даху, який височіє над Покровом. А за останні декілька років за кошти комбінату було укріплено та утеплено зовнішні стіни фасаду соцоб’єкту, встановлено нові металопластикові вікна. Така модернізація надала басейну естетично привабливого вигляду. Всередині спортивної споруди провели косметичний ремонт, оновили покриття великої ванни.
     Війна завадила відкрити басейн після його перевтілення, та осінь-2024 має стати точкою відліку нової сучасної історії «Дельфіну».

DSC_0710DSC_0710
бассейнбассейн
22
33
44
5 (1)5 (1)
66
IMG_0029IMG_0029
IMG_0037IMG_0037
IMG_0043IMG_0043
IMG_0050IMG_0050
IMG_0125IMG_0125
IMG_0127IMG_0127
IMG_0172IMG_0172
IMG_1893IMG_1893
бассейн пловецбассейн пловец
DSC_0710DSC_0710
басейн 6басейн 6
басейн 5басейн 5
басейн 7басейн 7


Стадіон «Авангард»

    На комбінаті завжди багато уваги приділялось розвитку фізичної культури та спорту. Початок цьому був покладений у 1948 році. Саме тоді побудували невеликий стадіон, організували футбольну команду. Активну участь у цій важливій справі взяли Г.Г.Шевченко, В.А.Захода та І.П.Трофименко. У 50-ті роки було збудовано перші споруди, почали відкриватися та розвиватися різні спортивні секції.

    У 1956 році була проведена перша робітнича спартакіада, організатором якої став Андрій Іванович Череп. У змаганнях взяли участь всі цехові колективи рудника ім.Орджонікідзе (нині Покровський ГЗК).

    У 60-ті роки значних успіхів домоглася футбольна команда «Авангард». Вона стала чемпіоном області, а потім посіла друге місце в чемпіонаті України. У 1968 році наша команда – чемпіон республіканської ради ДСО «Авангард». Успіхи були і у волейболі, легкій атлетиці, кульовій стрільбі, шахах та важкій атлетиці. У 60-ті та на початку 70-х з’явилися перші майстри спорту – М.Клочков, М.Руденко, М.Балабанов, В.Фетисов, В.Чепков, М.Шутько, Г.Бей, С.Лобода, О.Асауленко. 

     Наявність чудової спортивної бази (два ігрових зали, стрілковий тир, тенісні корти, велобаза, городошні майданчики, плавбасейн, стадіон з біговими доріжками, шаховий клуб) суттєво вплинула на результати спортсменів в обласних та республіканських змаганнях. Наша база дозволяла готувати спортсменів високого рівня. Починаючи з 1980-го, 12 років поспіль команди комбінату ставали переможцями спартакіади металургів та гірників.
     Найкращі представники робочого спорту того періоду – це А.Броннікова, А.Смиков, М.Борисов, А.Бабоченко, В.Поган, І.Сухобоченко, С.Голубенко, С.Талов, А.Гольдін та багато інших.
     Помітний слід у спортивному житті підприємства залишили такі ветерани спорту: В.Н.Щучко, П.Н.Харченко, В.І.Дицул, Л.Ф.Лижин, Г.І.Воронов, В.А.Соловйов та інші. А робота таких ветеранів спортклубу, як А.І.Череп, Л.С.Чабанець, Ж.Н.Боса, А.І.Логінова, А.С.Піддубний, заслуговує великої поваги та подяки.
     У 2000-му році наш комбінат був обраний для проведення зональних змагань чемпіонату світу з шахів. Захід пройшов на вищому рівні, за що керівництво підприємства отримало велику подяку.

     В наш час стадіон «Авангард» та вся спортивна база комбінату продовжують розвиватися: тут тренуються любителі та професійні спортсмени.
     2021-му році на базі “Авангарду” вже 65-й раз поспіль пройшла традиційна Робоча спартакіада комбінату у більш, ніж 10 видах спорту: волейбол, баскетбол, футбол, плавання, настільний теніс, армрестлінг, гирьовий спорт, кульова стрільба, шахи, шашки та легка атлетика. У цих змаганнях, за мирного часу, беруть участь спортсмени всіх цехів Покровського ГЗК, демонструючи справжню майстерність та високу фізичну готовність, витримку і справжню дружбу.

кубкикубки
2121
DSC_00272DSC_00272
5151
4..1..14..1..1
IMG_0276IMG_0276
fgfg
1111
3232
55
IMG_0475IMG_0475
DSC_0309DSC_0309
1717
стадіон 2стадіон 2
Стадіон 4Стадіон 4


Дитячій табір «Чайка» ім. П.А.Тарана

     5-го червня 1956 року на березі Каховського водосховища було запалено перший вогонь піонерського табору РУ ім.Орджонікідзе для дітей гірників. Вже за рік тут оздоровилися 600 дітлахів.

     Рік за роком табір ставав все краще й краще: поступово добудовувались і відкивались нові корпуси.
     У 1958 році в експлуатацію здали басейн, пущена друга черга у їдальні, а у 1968 році – житловий корпус «Веселий вулик».
     У 1971 році кількість відпочиваючих дітлахів зросла до 500 за зміну.
     У 1963 році табір почав носити ім’я «Чайка» в честь польоту в космос Валентини Терешкової, а піонерській дружині було присвоєне ім’я двічі героя Радянського Союзу Павла Тарана.
     До 1976 року в таборі були введені в експлуатацію такі об’єкти: спортивне містечко, солярій, в котрому розмістилася бібліотека та читальна зала, гарний костровий майданчик, великий плавальний басейн, із дзеркалом води 800 кв.м, ігровий майданчик. Територія табору пахла ароматом троянд, висаджених та доглянутих турботливими руками озеленювачів.
     У 90-ті роки піонерський табір перейменували в дитячий оздоровчий табір (ДОТ) «Чайка» ім.П.А. Тарана.
     У різні часи в «Чайці» працювали люди, закохані у дитинство. Начальник табору А.М.Скляренко, Н.Т.Тирса, А.С. Білокрис, І.Ф.Ридаєв, В.Голоденко, П.В.Мурашко, А.С.Остроухова, Н.Ф.Єршова, В.Т.Лінська, С.Миргородський, З.М.Григорьєва. Вони виховували дітей та вкладали в них частинку своєї душі.
     Сотні людей були зайняті приготуванням їжі, доглядом за корпусами, зеленими насадженнями, медичним обслуговуванням. Саме завдяки їхній праці наш табір неодноразово посідав перші місця у республіканських оглядах за підсумками оздоровчого сезону.
     У 2016 році табір відзначив своє 60-річчя. Цей острівець дитячої мрії продовжує радувати малечу гірників, створюючи прекрасні умови для відпочинку та оздоровлення. Оновлюються меблі, проводяться ремонти приміщень. Все це з метою покращення умов перебування юних мешканців «Чайки». Важливо і те, що діти отримують повноцінне харчування та творчий розвиток.
     Слід зазначити, що кожного літа тут оздоровлюється близько 500 дітей працівників комбінату. І «Чайка» продовжує залишатися місцем активного відпочинку, яскравого сонця, гарного настрою та вірних друзів! Так було за мирних часів – до початку повномасштабної війни в Україні. Літній сезон-2022 вже не відкрився на базі «Чайки», але віримо в те, що зовсім скоро в таборі знову лунатиме дитячий сміх.

IMG_0088IMG_0088
IMG_0058IMG_0058
IMG_0045 (1)IMG_0045 (1)
IMG_0120IMG_0120
IMG_0032IMG_0032
фото чайкафото чайка
IMG_0238IMG_0238
IMG_0269IMG_0269
IMG_0213IMG_0213
_MG_0100_MG_0100
_MG_0084_MG_0084


Санаторій-профілакторій

     Історія санаторію-профілакторію нашого гірничо-збагачувального комбінату бере початок ще з 1968 року. Саме тоді на базі табору «Чайка» було організовано перший заїзд відпочиваючих у кількості 100 осіб. Його очолив Олександр Шевченко, який обіймав посаду головного лікаря впродовж більше 20 років. Вже тоді прекрасне харчування, у тому числі і дієтичне, різноманітний спектр лікувальних процедур, медикаментозне лікування створили великий авторитет профілакторію. В 1974 році був введений в експлуатацію новий корпус грязелікування, після чого профілакторій почав приймати 175 осіб за зміну, а за рік – 1575. Свіже повітря, риболовля, прогулянки, екскурсії, вечори відпочинку – все це успішно допомагало оздоровленню працівників.
     Друге дихання санаторій-профілакторій отримав, коли у мальовничому куточку біля зони відпочинку були збудовані нові корпуси здравниці. Навесні 1997 року відбулося відкриття санаторію-профілакторію в межах міста з чудовим спальним корпусом, водогрязелікувальною та медичною частинами, солярієм, їдальнею на 100 місць. При цьому все знаходилось в одній будівлі, що дуже зручно для відвідувачів. Повноцінному відпочинку тут сприяв цілий комплекс оздоровчих процедур, збалансоване харчування, корисні коктейлі. Велике значення мала (і зараз має) естетична складова: санаторій розташованій у мальовничому місці, з великою кількістю декоративних зелених насаджень, різнобарвних квітучих рослин.
     Появі такої можливості оздоровлення і відпочинку підприємство завдячує колишнім директору комбінату Олександру Добриніну та голові профкому Василю Тереніну. Саме з їхньої подачі був збудований сучасний санаторій-профілакторій.

     Перші 50 відпочивальників заїхали сюди у квітні 1997 року — це був старт життєдіяльності закладу. Наступні заїзди планували по 13 на рік, кожен чисельністю в 200 осіб. У наші часи профілакторій приймає за один заїзд до 100 людей. Таке зменшення відпочивальників пов’язане із поступовим скороченням чисельності персоналу на підприємстві.
     Першим головним лікарем оновленої здравниці був Євген Воронов. Пізніше цю посаду обійняла Ольга Щур, а її змінив Микола Лісничий, який працював в профілакторії лікарем-терапевтом з самого моменту його відкриття, а потім на посаді керівника аж до 2019 року. Разом з ним цей тернистий шлях починала, і до цього дня продовжує сумлінно працювати, передавати свій досвід середньому і молодшому персоналу, старша медична сестра Світлана Пироговська, котра зараз виконує обов’язки головного лікаря закладу.
     З кожним наступним роком роботи санаторію-профілакторію розширювався і вдосконалювався спектр його медичних і оздоровчих послуг. Звичайно, це відбувалось і відбувається за сприяння адміністрації підприємства та профспілки. Профілакторій гірничо-збагачувального комбінату був і залишається унікальним. Саме тут уперше в нашому регіоні почали розвивати глино- і грязетерапію як ефективний спосіб лікування і відновлення.
     У 1999 році на базі санаторію-профілакторію проводили обласний семінар-нараду з нетрадиційних методів лікування, пов’язаних з глинотерапією. У нашій здравниці тоді зібралися абсолютно всі представники санаторно-профілактичних установ регіону, тому що саме комбінат та оздоровчий заклад стали новаторами у своїй галузі.
     В усі попередні роки здравниця Покровського ГЗК займала лідируючі позиції серед санаторіїв-профілакторіїв Центрального комітету Профспілки металургів та гірників України. У сучасності вона продовжує тримати таку ж високу планку. Враховуючи ефективність оздоровлення, наш профілакторій є флагманом регіону. Тут використовується широкий спектр методів лікування. Для кожного пацієнта добирається свій – окремий лікувальний курс, залежно від основного і супутнього захворювань. За комплексом процедур та методами лікування санаторій Покровського ГЗК не поступається відомим здравницям України. У цей комплекс входить три види масажу, грязе- і глинолікування, озокерит, лікувальні вихрова, сольова, соляно-хвойна ванни, фізіо- та магнітотерапія, ампліпульс, діадинаміка, електрофорез, лазерна терапія, кисневі коктейлі, відвари трав, функціонують фізіотерапевтичні апарати і багато іншого.
     До всього лікувального комплексу ще треба додати комфортабельні кімнати для проживання і повноцінне харчування, яким відвідувачі дуже задоволені. А також можливість підключитись до безкоштовної мережі Інтернет через wi-fi.
Персонал санаторію-профілакторію працює сумлінно на благо нашої здравниці і здоров’я людей. Тут завжди панує дружня атмосфера серед працівників. Згуртованість колективу позначається і на якості обслуговування відпочиваючих, які не приховують своїх приємних вражень.

DSC01474DSC01474
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
NIK_0069NIK_0069
профикпрофик
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
ваннаванна
IMG_1218IMG_1218
IMG_0026IMG_0026
NIK_0021NIK_0021
IMG_0041IMG_0041
NIK_0012NIK_0012
IMG_0023IMG_0023
IMG_0005IMG_0005
IMG_1468IMG_1468
NIK_0005NIK_0005
IMG_1483IMG_1483
IMG_1479IMG_1479
IMG_1455IMG_1455
IMG_0122IMG_0122